رال رنگ

رال رنگ شرکت نانو اکریلیک برای تمامی محصولات

رنگ

رنگ دانه ها ذرات ریزی هستند که در آب حل نمی شوند . این مواد از آسیاب کردن مواد معدنی تولید می شوند. از حدود ۳۰۰ سال پیش تا کنون رنگ دانه های مصنوعی متنوعی با استفاده از روش های شیمیایی ساخته شده است .

رنگ دانه ها به صورت طبیعی و مصنوعی در بازار موجود هستندکه رنگ دانه های طبیعی از خاک ها ، گردهای سنگ و فلزات ونگین تهیه می شنود و رنگ دانه های مصنوعی از مواد معدنی و اسید فلزات ساخته می شود .

به هر ماده ی مایع مانندی که از ترکیب رنگدانه های ریز و موادی که به بست معروف هستند (مثل رزین ، صمغ ، روغن و …) تشکیل می شود و پس از خشک شدن باعث ایجاد لایه محافظتی می شنوندکه برای رنگ آمیزی سطح استفاده می شود ، رنگ می گویند .

در رنگهای اکریلیک ، رنگ دانه هایی هستند که حلال آن ها آب است و پس از خشک شدن لایه ی سختی از خود به جای می گذارند که دیکر قابل حل شدن با آب نیست .

رال رنگی متنوع

 در تهیه رنگ ما با میزان خلوص رنگی نیز در ارتباط هستیم. منظور از خلوص رنگی میزان اشباع یک رنگ در خالص ترین حالت ممکن خود می باشد .برای مثال زمانی می توانیم بگوییم که یک رنگ خالص است که باهیچ رنگ دیگری ترکیب نشده باشد به صورت مثال رنگ صورتی از ترکیب قرمز خالص با رنگ سفید خالص ایجاد می شود در تهیه این نوع رنگ از دو پیگمنت سفید و قرمز استفاده می شود. به همین دلیل هزینه برخی  رنگ ها با یک پیگمنت  خالص هزینه کمتری  نسبت به رنگ های ترکیبی  دارد .

 رال رنگی متنوع نشان دهنده ی شمای کلی از سازه ی مورد رنگ آمیزی شده است . این رنگ ها برای رنگ آمیزی استخر ، نقاشی ساختمان ، عایق بندی ساندویچ پنل ، آب بندی پشت بام ، رنگ جدول خیابان و یا اپوکسی سطح سرویس بهداشتی ، سالن ها و …. می باشد .

 داشتن رال رنگی متنوع در محصولات این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند که سطح کار را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی و نقاشی کند .

رنگ در صنعت ساختمان

رنگ در سطح های  مختلف ساختمان معمولا با توجه به نوع کاربری ، سلیقه کارفرما  ، موقعیتی که سازه در آن قرار دارد و شدت رنگ (گرم یا سرد بودن ) انتخاب می شود .

به طور مثال : برای رنگ استخرهای عمیق اکثرا” از رنگ آبی روشن استفاده میشود و برای استخرهای با ارتفاع کم از رنگ آبی استخری پررنگ براعی عمق بخشیدن به استخر استفاده می شود .

در آب بندی ساندویچ پنل های با توجه به نوع کاربری معمولا ” از رنگ های سفید یا آبی برای عایق بندی سقف های ساندویچ پنل استفاده می شود .

ساختمان های قرار گرفته در موقعیت آب و هوایی سردسیری معمولا ” از رنگ های گرم مانند اخرایی ، نارنجی ، قرمز و …. برای رنگ آمیزی استفاده می کنند .

برای رنگ آمیزی جدول خیابان ها در مناطق گرمسیری مثل جنوب کشور از رنگ های سرد مثل آبی استفاده می شود این در صورتی می باشد که برای رنگ جدول در مناطق شمالی کشور از رنگ های گرم مثل زرد استفاده می شود .

نانو اکریلیک با بررسی شرایط و نوع کاربری محصولات خود رال رنگی زیر را که طبق عرف کشور می باشد تهیه کرده است. این در صورتی می باشد که نانو اکریلیک قادر است تمامی محصولات خود را در رنگ دلخواه مشتری تولید و عرضه کند .