نانو اکریلیک تولیدکننده عایق رطوبتی، تولید کننده رنگ نما

عایق بی رنگ موزاییک

آب بندی بام موزاییک، سرامیک و سنگ

در بسیاری از ساختمان‌ها به دلیل زیباتر شدن سطح کار و افزایش استحکام و محافظت از عایق رطوبتی پشت بام از موزاییک، سرامیک و سنگ به‌عنوان پوشش نهایی روی سطح عایق رطوبتی پشت‌بام ، تراس یا بالکن استفاده می‌کنند. این محصولات چون به‌تنهایی آب بندی بام را انجام نمی‌دهد و انتظار آب بندی بام نیز  نداریم معمولاً از روی انواع عایق‌های رطوبتی سنتی که ظاهر نامناسبی دارند اجرا می‌شوند که نمای ظاهری عایق‌های سنتی مثل ایزوگام و قیرگونی کاملاً پوشیده شود و جلوه مناسبی ایجاد کند. با توجه به تجربه 15 سال درزمینهٔ عایق‌بندی ساختمان بسیاری از ساختمان‌های موزاییک، سنگ و سرامیک شده بعد از چند سال با مشکل نشت آب روبه‌رو می‌شوند. در ادامه به بررسی علت نشت آب و نحوه آب‌بندی موزاییک و دیگر محصولات می‌پردازیم.

اجرای موزاییک، سنگ و دیگر محصولات بر روی ایزوگام و عایق‌های سنتی دیگر نیازمند اجرا توسط فرد متخصص است. می‌توان گفت 90 درصد از ساکنین ساختمان‌هایی که به دنبال آب‌بندی پشت‌بام موزاییک و سنگ شده خود می‌گردند، مشکل اصلی را از اجرای نادرست موزاییک و آسیب رساندن در زمان اجرا موزاییک و  سنگ، تردد زیاد می‌دانند ولی این عامل درصد کمی از علت تخریب عایق زیر کار پشت بام است علت اصلی آسیب دیدن عایق زیر کار نفوذ آب و رطوبت از درزها و سطح موزاییک یا سنگ به زیر کار و یخ زدن بتن و افزایش حجم بتن که درنهایت منجر به ترکیدن عایق‌های سنتی ( قیر گونی و ایزوگام) می‌گردد. اجرا عایق‌های سنتی در سرمای شدید باعث ترک خوردن ایزوگام می‌شود . همین امر یکی دیگر از علت‌های نشت آب می‌باشد. ایزوگام به دلیل داشتن ساختار اجرای ورقه‌ای و یکپارچه نبودن سطح نهایی در صورت آسیب‌دیدگی بانفوذ رطوبت ناشی موزاییک و …، رطوبت به زیر ایزوگام منتقل‌شده و با محبوس شدن و حرکت رطوبت در زیر ورقه، تمام ورق از سطح جدا می‌شود.

درصورتی‌که عایق کاری با روش نوین که به‌صورت سرد با الیاف فایبرگلاس اجرا می‌شود هیچ‌کدام از این اتفاق‌ها نمی‌افتد .

آب‌بندی موزاییک و سنگ بدون تخریب

بعد از مشکل نشت رطوبت از روی موزاییک و سنگ مهم‌ترین بخش آب‌بند کردن پشت‌بام است. با توجه به هزینه‌های زیاد عایق‌بندی و اجرای جدا سنگ و کاشی در اغلب موارد کارفرمایان به دنبال آب‌بندی نمودن موزاییک و سنگ ‌پشت‌بام با حفظ ظاهر سطح هستند . انتخاب نوع عایق‌کاری موزاییک بام در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. عایق‌های سنتی در این نوع بستر عایق‌بندی به دلیل منعطف و شفاف نبودن اصلاً پیشنهاد نمی‌شوند. عایق شفاف بهترین گزینه برای این منظور می‌باشد.

استفاده از عایق رطوبتی نسل جدید بهترین گزینه برای عایق‌بندی موزاییک و سنگ است. عایق رطوبتی نسل جدید محصولی مایع‌ بر پایه رزین‌های اکریلیک آب‌پایه است. این عایق مایع رطوبتی نانو اکریلیک با ایجاد ظاهری زیبا و نفوذ به سخت‌ترین دسترسی‌های سطح آب‌بندی کامل را ایجاد می‌کند.

عایق رطوبتی جدید نانو انواع مختلفی دارد. دو نوع از ترکیبات عایق رطوبتی نانو مناسب آب‌بندی و عایق‌کاری موزاییک و سنگ اجراشده بر روی پشت‌بام است که در ادامه به کاربرد و مشخصات فنی این محصولات می‌پردازیم.

عایق رطوبتی بی رنگ برای موزاییک

عایق شفاف نانو موزاییک، سنگ و سرامیک محصولی کاملاً بدون رنگ و شفاف است که بدون هیچ‌گونه تغییر در ظاهر سطح موردنظر باعث آب‌بندی آن می‌شود. این محصول با ایجاد براقیت در ظاهر سطح زیبایی سنگ و موزاییک رو دوچندان می‌کند. ماندگاری مناسب، آب‌بندی کامل، آب‌گریز بودن و عدم جذب گردوغبار و کثیفی از اصلی‌ترین ویژگی‌های این محصول بوده است.

برای آگاهی از تمامی ویژگی‌ها و نحوه اجرا  به صفحه محصول عایق بدون رنگ نانو مراجعه کنید.

عایق شفاف بی رنگ سنگ

عایق رطوبتی پلیمری

عایق رطوبتی پلیمری محصولی مایع در رال رنگی متنوع می‌باشد. این محصول بانفوذ در بستر سطح زیرین و پس خشک شدن آب بندی 100 درصدی به همراه خواهد داشت. عایق رطوبتی بر روی موزاییک و سنگ بام به همراه الیاف فایبرگلاس ارائه می‌شود. این الیاف با مصلح کردن سطح عایق کاری شده امکان ایجاد فلاور باکس، تردد زیاد افراد یا ماشین‌آلات بر روی سطح را فراهم کرده و مقاومت عایق رطوبتی را چند برابر می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد محصول به صفحه عایق رطوبتی مراجعه کنید.

عایق پلیمری روی موزاییک بام

مزایای عایق بندی موزاییک و سنگ بام با عایق رطوبتی

 • وزن سبک
 • زیبایی سطح کار
 • رنگ‌بندی متنوع
 • اجرای آسان و سریع
 • رفلکس نور و جلوگیری از بالای رفتن دمای ساختمان در فصول گرم
 • دارای اجرای یکپارچه و یکدست بدون درز و فاصله
 • دارای قابلیت کشسانی
 • ترمیم آسان در صورت آسیب‌دیدگی
 • متمرکز شدن رطوبت در یک نقطه و عدم نفوذ به سایر قسمت‌ها در صورت آسیب‌دیدگی
 • ایجاد مقاومت بالای شیمیایی، فیزیکی، مکانیکی
 • و…
تجربه ما در زمینهٔ ترمیم عایق‌بندی موزاییک انجام‌شده توسط سایر همکاران نشان داده کارفرمایی که به دنبال حفظ زیبایی به همراه آب‌بندی هستند استفاده از عایق‌های بی‌رنگ ماندگاری چندان بالایی ندارد و توصیه می‌شود درصورتی‌که آب‌بندی سطح برایتان بیشتر از حفظ زیبایی آن حائز اهمیت است از عایق رطوبتی پلیمری نانو استفاده کنید. حداقل طول عمر این محصول 30 سال می‌باشد که در صورت اجرای عایق رطوبتی بر روی موزاییک، سرامیک و سنگ توسط تیم نانو اکریلیک 10 سال ضمانت‌نامه کتبی از طرف شرکت نانو به شما تقدیم می‌شود.

نظرتون درباره این مقاله رو ثبت کنید

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۹ رای

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.