نانو اکریلیک تولیدکننده عایق رطوبتی، تولید کننده رنگ نما

رنگ آمیزی فضای داخلی

تاثیر رنگ در داخل ساختمان

چگونه رنگ ها درک فضاهای داخلی را تغییر می دهند

همه ی ما زمان بیشتری را در داخل ساختمان سپری می کنیم، که ممکن است محل کار یا خانه باشد. مطالعات نشان می دهد که ما اکنون 87 درصد از زندگی خود را در داخل خانه می گذرانیم. محیط های دلپذیر به طور مثبت بر روحیه و رفاه ساکنان آن تأثیر می گذارد، همانطور که مکان های ناخوشایند و کم نور می توانند زندگی را بدتر کنند. به همین دلیل است که هنر طراحی داخلی بسیار مهم است، حتی اگر توسط برخی از متخصصان اغلب بی اهمیت تلقی شود. هنگام طراحی داخلی، معمار این قدرت را دارد که بخش های مهم را تغییر دهد، خواه نور مصنوعی، نور طبیعی، نسبت‌ها یا مصالح که با تجربه ساکنان همه این عناصر در یک فضا تأثیر می‌گذارند.

در زیر، ما برخی از احتمالات را برای تغییر محیط تنها با استفاده از رنگ ها و تضاد آن، رنگ آمیزی فضای داخلی ساختمان بررسی می کنیم:

فضا را بزرگ کنید

رنگ داخلی ساختمان شرکت نانو اکریلیک
تمام دیوار ها رنگ روشن

برای ایجاد احساس وسعت در یک محیط، بهترین روش استفاده از رنگ های روشن است که نور طبیعی را منعکس کرده و سطوح را در چشم بزرگتر نشان می دهد.

بزرگ کردن فضای داخل ساختمان

فضا را فشرده کنید

از سوی دیگر، زمانی که ایده این است که اتاق را جمع و جورتر، کوچک‌تر و دنج‌تر نشان دهید، انتخاب رنگ‌های قوی‌تر روی سطوح دیوار می‌تواند به خوبی کار کند. آنها بیشتر نور طبیعی را جذب می کنند و احساس محصور بودن را به وجود می آورند که می تواند برای عملکردهای خاصی مفید باشد.

رنگ داخل ساختمان تیره شرکت نانو اکریلیک

سقف را پایین بیاورید

مواقعی وجود دارد که کاهش ارتفاع سقف می تواند فضا را دلپذیرتر کند و احساس خوشایندی ایجاد کند. هنگامی که آن را به رنگ تیره تر از دیوارها رنگ می کنید یا بافت متریال را نمایان می کنید، این ویژگی این تصور را ایجاد می کند که سقف کوتاه است.

کشش فضا

بلند کردن سقف خانه

در موقعیت های دیگر، درست برعکس است. آپارتمان هایی وجود دارند که سقف های پایین آن ها حس کوچک بودن به فضاها می دهد. رنگ آمیزی دیوارها به رنگ تیره و سفید ماندن سقف باعث می شود احساس سقف بلندتری داشته باشید.

بلند کردن سقف
گسترش فضا

رنگ آمیزی دیوار پشت و سقف با همان رنگ های تیره تر و روشن تر کردن دیوارهای جانبی باعث می شود فضا وسیع تر و جادارتر به نظر برسد. این تکنیکی است که به طور گسترده در راهروها یا اتاق های باریک استفاده می شود و در واقع فصله بین دو دیوار را افزایش میدهد.

بزرگ کردن فضای خانه

فضا را باریک کنید

رنگ مناسب راهرو

رنگ آمیزی دو دیوار جانبی متضاد با رنگ های تیره و قرار دادن زمینه و سقف به رنگ های روشن، فضا را به چشم تنگ تر می کند و تناسب اتاق هایی با ابعاد نامتعادل را بهبود می بخشد. این روش رنگ آمیزی بهترین روش برای پوشش دهی کج بودن و نواقص دیوار می باشد.

رنگ راهرو

فضا را کوتاه کنید

مشخص کردن انتهای خانه

اگر فضای بسیار بزرگی در خانه خود دارید و می‌خواهید احساس صمیمیت بیشتری داشته باشید، رنگ‌های تیره را بر روی دیوار پشتی در مقابل رنگ‌های روشن‌تر در جاهای دیگر قرار دهید. با این روش می توان گفت انتهای خانه را مشخص می کنیم.

رنگ دیوار انتهایی خانه

یک دیوار را برجسته کنید

برجسته کردن یک دیوار

برای برجسته کردن یک دیوار، توصیه می شود که رنگ  آن روشن تر باشد و بقیه دیوارها رنگ تیره تر دارند. این باعث می شود که چشم به سمت آن کشیده شود.

رنگ متمایز یک دیوار

دیوارها را کوتاه کنید

کوتاه کردن دیوار

اگر ایده کوتاه‌تر کردن دیوارها است، استفاده از سایه تیره ‌تر در پایین دیوار کارساز خواهد بود.

کوتاه کردن دیوار

نظرتون درباره این مقاله رو ثبت کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.