نانو اکریلیک تولیدکننده عایق رطوبتی، تولید کننده رنگ نما

رنگ

رنگ‌دانه‌ها ذرات ریزی هستند که در آب حل نمی‌شوند . این مواد از آسیاب کردن مواد معدنی تولید می‌شوند. از حدود ۳۰۰ سال پیش تاکنون رنگ‌دانه‌های مصنوعی متنوعی با استفاده از روش‌های شیمیایی ساخته‌شده است.

رنگ‌دانه‌ها به‌صورت طبیعی و مصنوعی در بازار موجود هستند که رنگ‌دانه‌های طبیعی از خاک‌ها ، گردهای سنگ و فلزات سنگین تهیه می‌شوند و رنگ‌دانه‌های مصنوعی از مواد معدنی و اسید فلزات ساخته می‌شود .

به هر ماده‌ی مایع مانندی که از ترکیب رنگ‌دانه‌های ریز و موادی که به بست معروف هستند (مثل رزین ، صمغ ، روغن و …) تشکیل می‌شود و پس از خشک شدن باعث ایجاد لایه محافظتی می‌شوند که برای رنگ‌آمیزی سطح استفاده می‌شود ، رنگ می‌گویند.

در رنگ‌های اکریلیک ، رنگ‌دانه‌هایی هستند که حلال آن‌ها آب است و پس از خشک شدن لایه‌ی سختی از خود به‌جای می‌گذارند که دیگر قابل حل شدن با آب نیست.

رال رنگی متنوع

در تهیه رنگ ما با میزان خلوص رنگی نیز در ارتباط هستیم. منظور از خلوص رنگی میزان اشباع یک رنگ در خالص ترین حالت ممکن خود می باشد .برای مثال زمانی می توانیم بگوییم که یک رنگ خالص است که باهیچ رنگ دیگری ترکیب نشده باشد به صورت مثال رنگ صورتی از ترکیب قرمز خالص با رنگ سفید خالص ایجاد می شود در تهیه این نوع رنگ از دو پیگمنت سفید و قرمز استفاده می شود. به همین دلیل هزینه برخی رنگ ها با یک پیگمنت خالص هزینه کمتری نسبت به رنگ های ترکیبی دارد.

رال رنگی متنوع نشان دهنده ی شمای کلی از سازه ی مورد رنگ آمیزی شده است . این رنگ ها برای رنگ آمیزی استخر ، نقاشی ساختمان ، عایق بندی ساندویچ پنل ، آب بندی پشت بام ، رنگ جدول خیابان و یا اپوکسی سطح سرویس بهداشتی ، سالن ها و …. می باشد .

داشتن رال رنگی متنوع در محصولات این امکان را برای مصرف کننده فراهم می کند که سطح کار را به رنگ دلخواه خود رنگ آمیزی و نقاشی کند.

رنگ در معماری

رنگ یک عنصر جدایی‌ناپذیر از دنیای ماست. این عنصر نه‌تنها در محیط طبیعی بلکه در محیط معماری نیز بسیار مورداستفاده است. رنگ علاوه بر زیبایی بصری که ایجاد می‌کند یک درک حسی است.

چرا رنگ در معماری ساختمان مهم است؟

از رنگ در ساختمان استفاده‌های متفاوتی می‌شود. درک حسی که رنگ به سازه‌ها می‌دهد تأثیرگذار و جلوه دهنده است رنگ‌ها در ساختمان تداعی‌کننده ، نمادین و حسی و احساسی هستند .

مثلاً رنگ قرمز نماد هشدار می‌باشد و در ساختمان‌های آتش‌نشانی‌ها از این رنگ به‌عنوان نماد استفاده می‌شود یا بسیاری از شرکت‌های معتبر برای تأثیرگذاری بیشتر رنگ ساختمان‌های اداری یا انبارهای خود را به رنگ لوگوی شرکت درمی‌آورند . در استخرها نیز بیشتر از رنگ آبی که نماد دریا و آب هست برای رنگ‌آمیزی استفاده می‌شود . رنگ‌ها درزمینهٔ معماری می‌توانند به‌صورت منفی یا مثبت بر روی ما تأثیر می‌گذارند و عملکردی را از خود نشان می‌دهند که به‌اندازه‌ی یک عنصر سازنده در یک اثر معماری هم است.

اهمیت رنگ چیست ؟

رنگ در دنیایی که ما  در آن زندگی می‌کنیم نقش مهمی دارد . رنگ می‌تواند تفکر را تحت تأثیر قرار دهد و واکنش ایجاد کند که می‌تواند باعث تحریک یا آرامش چشم می‌شود ،فشارخونتان را بالا ببرد یا اشتهای شمارا سرکوب کند. با استفاده از روش‌های صحیح حتی رنگ می‌تواند در مصرفی انرژی نیز صرفه‌جویی کند.

اهمیت رنگ چیست ؟

رنگ در دنیایی که ما  در آن زندگی می‌کنیم نقش مهمی دارد . رنگ می‌تواند تفکر را تحت تأثیر قرار دهد و واکنش ایجاد کند که می‌تواند باعث تحریک یا آرامش چشم می‌شود ،فشارخونتان را بالا ببرد یا اشتهای شمارا سرکوب کند. با استفاده از روش‌های صحیح حتی رنگ می‌تواند در مصرفی انرژی نیز صرفه‌جویی کند.

چرا معمولاً از رنگ آبی برای استخر استفاده می‌کنند؟

رنگ آبی قدرت فوق‌العاده بالایی در کنترل استرس دارد. این‌یک رنگ بسیار آرامش‌بخش است که به آرامش ذهن، کاهش سرعت ضربان قلب، کاهش فشارخون و کاهش اضطراب کمک می‌کند البته بسیاری معتقدند که رنگ آبی دارای اثر خنک‌کنندگی می‌باشد به همین دلیل برای رنگ استخری مناسب است.

رنگ در ساختمان

رنگ در سطح های  مختلف ساختمان معمولا با توجه به نوع کاربری ، سلیقه کارفرما  ، موقعیتی که سازه در آن قرار دارد و شدت رنگ (گرم یا سرد بودن ) انتخاب می شود .

به طور مثال : برای رنگ استخرهای عمیق اکثرا” از رنگ آبی روشن استفاده میشود و برای استخرهای با ارتفاع کم از رنگ آبی استخری پررنگ براعی عمق بخشیدن به استخر استفاده می شود .

در آب بندی ساندویچ پنل های با توجه به نوع کاربری معمولا ” از رنگ های سفید یا آبی برای عایق بندی سقف های ساندویچ پنل استفاده می شود .

ساختمان های قرار گرفته در موقعیت آب و هوایی سردسیری معمولا ” از رنگ های گرم مانند اخرایی ، نارنجی ، قرمز و …. برای رنگ آمیزی استفاده می کنند .

برای رنگ آمیزی جدول خیابان ها در مناطق گرمسیری مثل جنوب کشور از رنگ های سرد مثل آبی استفاده می شود این در صورتی می باشد که برای رنگ جدول در مناطق شمالی کشور از رنگ های گرم مثل زرد استفاده می شود .

نانو اکریلیک با بررسی شرایط و نوع کاربری محصولات خود رال رنگی زیر را که طبق عرف کشور می باشد تهیه کرده است. این در صورتی می باشد که نانو اکریلیک قادر است تمامی محصولات خود را در رنگ دلخواه مشتری تولید و عرضه کند .

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.