نانو اکریلیک تولیدکننده عایق رطوبتی، تولید کننده رنگ نما

عایق رطوبتی پشت بام

عایق رطوبتی پشت بام

در این مقاله به توضیح کامل در انواع عایق رطوبتی پشت بام و انتخاب بهترین عایق برای پشت بام می‌پردازیم. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین انتخاب برای عایق بندی پشت بام را داشته باشید.

*توجه* این مقاله صرفاً برای راهنمایی هموطنان عزیز برای انتخاب محصول مناسب و کاهش سوء استفاده‌های مالی برخی ارائه دهندگان محصولات آب‌بندی می‌باشد.

چه نوع عایق رطوبتی برای پشت بام مناسب است؟

سطوح پشت‌بام‌ها از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شود که عمدتا‌ً از جنس بتن است. سطح بتن پس از عایق‌کاری به جهت زیبایی کار روی آن را با موزاییک یا سنگ می‌پوشانند. در بسیاری از موارد از ایزوگام به‌عنوان محصول عایق‌بندی استفاده می‌کنند و ایزوگام به‌عنوان لایه نهایی پشت‌بام می‌ماند.

آب بندی پشت بام
بلند شدن ایزوگام

عایق بندی بام با عایق سنتی

در مواردی که ایزولاسیون با قیرگونی سنتی انجام پذیرفته باشد برای محافظت از عایق قیری روی آن را با آسفالت کاور می‌کنند.

در این مرحله که برای محافظت و یا زیبایی روی سطح عایق‌های سنتی را با سنگ یا موزاییک می‌پوشانند بسیاری از کارفرماها با مشکلات قبل و بعد دچار می‌شوند. عمده این مشکلات، آسیب دیدن عایق، سوراخ شدن عایق سنتی رطوبتی در حین سنگ‌فرش و یا عدم تحمل انقباض و انبساط است که باعث پاره شدن عایق‌های سنتی در سطح گسترده‌ای می‌گردد. 

در موارد دیگری که مشهود شده خوب نخوابیدن این نوع عایق رطوبتی در داخل کف شورها است که تمامی آب را به‌درستی داخل کف شور هدایت نمی‌کند و از کنار لوله به داخل سازه نفوذ می‌کند.

در مورد دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد خوب ایزوله نشدن دور لوله‌های هواکش اشاره کرد. در این موارد، شعله مستقیم منجر به آب شدن یا سوراخ شدن لوله‌ها می‌گردد و یا اسرار به اتو شدن ایزوگام است که منجر به ترک خوردن آن می‌شود که این مورد خود باعث نفوذ آب است. این اتفاقات پیش‌آمده برای ساکنین یا کارفرماها و ضمانت‌هایی که صادر می‌شود، مشکلات مالی و تلف‌شدن وقت و انرژی ایجاد می‌نماید.

تنها مزایایی که می‌توان از عایق‌های سنتی نام برد فقط ارزان بودنشان هست.

پیشنهاد ما برای رفع همیشگی مشکلات و معضلات این‌چنینی، استفاده از عایق‌های به‌روز دنیا است که این فن‌آوری در 15 سال اخیر در ایران پیشرفت گسترده‌ای داشته و به‌راحتی می‌توان محصولات آب بندی جدید را تهیه نمود.

عایق پلیمری رطوبتی پشت بام

عایق رطوبتی پلیمری محصولی مایع بر پایه آب است. این محصول فوق‌العاده باکیفیت با مزایایی شگفت‌انگیز است. عایق پشت بام نانو اکریلیک به دلیل مایع بودن بانفوذ به عمق تمامی سوراخ‌ها، درزها، ترک‌ها و کنج‌ها باعث پر شدن تمامی منافذ سطح می‌شود. این عایق به‌هیچ‌عنوان با قرارگیری در شرایط جوی مختلف از بین نمی‌رود و از سطح زیرین خود بلند یا کنده نمی‌شود. همین امر باعث شده عایق رطوبتی پلیمری به‌عنوان باکیفیت و بهترین عایق رطوبتی پشت بام معرفی گردد. این محصول در رنگ‌بندی متنوع ارائه می‌شود و با ایجاد ظاهری همانند رنگ بر روی نمای بیرونی سطح کار زیباترین روش آب بندی بام است که نیاز به اجرای موزاییک یا سنگ را از بین می‌برد.

عایق رطوبتی پشت بام

عایق رطوبتی پلیمری به همراه الیاف فایبرگلاس بر روی بام مورداجرا قرار می‌گیرد. الیاف فایبرگلاس از جنس فایبرگلاس که به‌عنوان مکمل به همراه عایق پلیمری رو بام استفاده می‌شود. این محصول برای افزایش استحکام، مصلح کردن سطح، افزایش مقاومت عایق در حالت کشسانی و جلوگیری از پاره شده شدن عایق در بام استفاده می‌شود.

عایق رطوبتی پشت بام

 به جهت رقابت در قیمت، بعضا کالاهای نامرغوب باقیمت‌های ارزان همانند ایزوگام تولید و راهی بازار می‌گردد که بسیاری از مصرف‌کننده‌ها یا فروشگاه‌ها به جهت ارزانی کالا خریداری می‌نمایند. قیمت عایق رطوبتی با توجه به متریال استفاده‌شده در فرمولاسیون خود از سایر محصولات آب بندی کمی بالاتر است. ارائه قیمت پایین‌تر از عرف در این محصول نیز نشان‌دهنده کیفیت نامرغوب متریال اصلی استفاده‌شده در آن است که ماندگاری و کیفیت کار را تقریباً به صفر می‌رساند.

بهترین شرکت تولیدکننده عایق پلیمری برای بام

اینجا سؤال پیش می‌آید چگونه بایستی یک شرکت خوب را برای خریداری انتخاب کرد؟

از آنجایی‌که طول عمر عایق برای همه مهم هست، پس بایستی قدمت شرکت تولیدکننده را در نظر گرفت و رزومه شرکت نیز بسیار پراهمیت است. چنانچه در انتخاب شرکت متوجه شدید با شرکت‌های بانام و مطرح که رزومه خوبی دارند که چندین سال از طول عمر پروژه‌ها سپری‌شده و یا رضایت‌نامه از شرکت‌های معتبر دریافت نموده‌اند، به‌راحتی می‌توانید به این‌گونه شرکت‌های تولید عایق رطوبتی اطمینان کنید. با این‌حال پیشنهاد می‌شود از وجود کارخانه و دفتر کار مجموعه نیز اطمینان حاصل نمایید.

در ادامه به چند موارد از مشکلاتی که در خرید عایق رطوبتی نامرغوب بر خواهید خورد، می‌پردازیم. ترک خوردن محصول، طبله شدن محصول، عدم چسبندگی خوب به سطح کار، جذب آب و پوسته‌شدن آن اشاره نمود.

عایق پلیمری روی موزاییک بام

میزان مصرف عایق در مترمربع و استفاده از الیاف یا مش مناسب در کیفیت نهایی و طول عمر عایق رطوبتی تأثیر بسزایی دارد. میزان مصرف در مش 225 گرم استاندارد در سطح صاف 2/2 کیلوگرم است. الیاف استفاده‌شده در این عایق غیرقابل اشتعال و منعطف است که در تصاویر و فیلم‌های موجود کاملاً مشهود است. نحوه اجرا این عایق رطوبتی نیز بسیار مهم و تأثیر مستقیم در کیفیت نهایی دارد که به‌راحتی با دیدن فیلم مربوطه می‌توانید این محصول را به‌درستی خودتان اجرا کنید.

عایق رطوبتی پلیمری پیشنهاد ما برای شما است. این عایق رطوبتی بر پایه اکریلیک و آب است که مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد. برای بالا بردن مقاومت و استحکام عایق‌بندی پشت‌بامتان پیشنهاد می‌کنیم از الیاف فایبرگلاس استفاده کنید. برای این منظور حتماً می‌بایستی از عایق‌های رطوبتی مرغوب و باکیفیت استفاده کنید.

فیلم اجرای عایق رطوبتی روی پشت بام

در اینجا سوال پیش می‌آید چگونه بایستی عایق باکیفیت را با محصولات نامرغوب موجود در بازار از هم تشخیص بدیم؟

 برای این منظور توصیه می‌شود خریدتان از شرکت‌های معتبر انجام دهید و حتما به قدمت و رزومه شرکت‌ها توجه کنید، همچنین توصیه می‌شود قبل از خرید، از شرکت‌ها نمونه عایق بگیرید.

 یک موضوع مهم که باعث می‌شود کار عایق‌بندی بام موفقیت‌آمیز باشد باید مواد آب ببند غیرقابل جدا شدن از سطح بام باشد که یکی از دلایل برتری عایق‌های پلیمری نسبت به ایزوگام همین مسئله هست. ایزوگام و قیر بعد از چند سال در اثر تابش نور خورشید تجزیه می‌شود و قابلیت‌های خود را از دست می‌دهد درصورتی‌که عایق‌های پلیمری چنین مشکلی ندارند‌ و باعث رفلکس نور می‌شوند.

ایزوگام وقتی از سطح کار جدا می‌شود بعد از ترمیم قسمت جداشده بالاتر از سطح قبلی است ولی عایق‌های رطوبتی حتی بعد از ترمیم هم به‌صورت یکپارچه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص محصول عایق دیوار و انواع عایق رطوبتی به صفحات محصولات مراجعه نمایید.

نظرتون درباره این مقاله رو ثبت کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای