نانو اکریلیک تولیدکننده عایق رطوبتی، تولید کننده رنگ نما

عایق کاری رطوبتی و کاربرد های آن

عایق کاری رطوبتی و کاربردهای آن

بعد از پایان کار ساختمان و همچنین در حین اجرا یکی از مهم‌ترین مسائل اجرایی و کاهش اتلاف انرژی، عایق کاری ساختمان است. این عایق کاری به‌صورت عایق صوتی، عایق حرارتی و عایق رطوبتی به‌وسیله محصولات مختلف در ساختمان مورداستفاده قرار می‌گیرند.

به‌صورت کلی عایق‌ها در سقف، دیوار، سرویس بهداشتی، کف هر واحد مسکونی، استخرها، سونا، جکوزی و… مورداستفاده قرار می‌گیرند و مانع عبور صدا، حرارت و رطوبت می‌شوند. در حقیقت می‌توان گفت در صورتی عایق کاری ساختمان در زمان ساخت و بعدازآن به‌خوبی انجام‌نشده باشد، ساکنین ساختمان آسایش و آرامش را تجربه نخواهند کرد.

در صورت ضعف در عایق‌بندی صدا و حرارت با آلودگی صوتی و اتلاف انرژی همراه خواهیم بود ولی آسیب‌های ناشی از عدم عایق‌کاری رطوبتی بسیار پرهزینه و زمان‌بر است. در این مقاله سعی داریم با بهترین روش عایق کاری رطوبتی و کاربردهای آن آشنا شویم.

عایق کاری رطوبتی ساختمان

عایق کاری رطوبتی ساختمان مهم‌ترین قسمت عایق‌بندی ساختمان است که درصورتی‌که به‌درستی انجام نگیرد نیازمند صرف وقت و هزینه بسیار زیاد است. به‌طور مثال درصورتی‌که سرویس بهداشتی و کف هر واحد مسکونی در یک برج یا ساختمان چندطبقه عایق رطوبتی انجام نگرفته باشد بعد از مدتی نشت آب به طبقه زیرین اتفاقی حتمی است. این نشت آب به طبقه زیرین نیازمند اجرای عایق رطوبتی بر روی قسمت نشتی داده و ترمیم قسمت نشت کرده در طبقه زیرین می‌شود. همان‌طور که در سایر مقالات نانو اکریلیک توضیح داده‌ایم انواع عایق رطوبتی با انواع کیفیت‌های مختلف در بازار وجود دارد. برای اجرای این عایق‌ها در سرویس بهداشتی نیازمند تخریب سطح زیرین و انجام سیمان‌کاری لیسه ای برای آماده‌سازی سطح زیرین آن است که با توجه به متراژ کار نیازمند صرف هزینه بالای و زمان زیادی است.
ایزوگام بلند شده

در ابتدا باید به یک سؤال اصلی پاسخ بدهیم

بهترین عایق رطوبتی برای ساختمان و خانه چیست؟

به‌طورکلی، اگر به دنبال بهترین راه‌حل بلندمدت برای آب‌بندی ساختمان هستید، محصولات عایق رطوبتی پلیمری، عایق‌کاری رطوبتی را در خانه شما ایجاد می‌کنند که باعث راحتی بیشتر شما می‌شود و درعین‌حال در هزینه‌های ماهیانه انرژی شما صرفه‌جویی می‌کند. عایق رطوبتی پلیمری به‌هیچ‌عنوان کنده نمی‌شود، نمی‌افتد و تمام گوشه و کنار محل نصب آن را پر می‌کند.

عایق کاری رطوبتی

اجرای آسان آن به‌گونه‌ای است خودتان بدون نیاز به تخصص می‌تواند به‌راحتی آن را پیاده‌سازی کنید. اگر به مثال بالا توجه کرده باشید ذکرشده بود برای عایق کاری رطوبتی سطحی که نشت آب دارد، عایق‌ها نیازمند تخریب سطح و اجرای مجدد سیمان لیسه ای بر روی آن هستند اما عایق رطوبتی پلیمری جدید نانو اکریلیک بدون نیاز به تخریب سطح زیرین به همراه الیاف فایبرگلاس بر روی سطح اجرا می‌شود.

عایق پلیمری روی موزاییک بام

یا در پروژه‌ای دیگر که بام یک ساختمان از قبل ایزوگام شده بود بعد از گذشت 3 سال مجدد با نشت آب روبه‌رو شده بود. درصورتی‌که این بام از هر عایق رطوبتی می‌خواست استفاده کند نیاز به تخریب ایزوگام قبلی از روی سطح بود اما به‌وسیله عایق رطوبتی پلیمری که یک فناوری جدید در صنعت عایق‌کاری ساختمان است، بدون تخریب ایزوگام عایق‌بندی پشت‌بام به‌صورت کامل انجام گردید.

عایق رطوبتی روی ایزوگام

کاربرد عایق بندی ساختمان با محصولات عایق رطوبتی

عایق کاری سطوح افقی

عایق رطوبتی پلیمری جدید با تغییر در فرمولاسیون خود قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف را پیدا می‌کند. عایق رطوبتی پلیمری به همراه الیاف فایبرگلاس جایگزین ایزوگام بر روی پشت‌بام، سرویس بهداشتی، کف هر واحد مسکونی، بالکن، تراس و … است.

عایق کاری رطوبتی دیوار

عایق رطوبتی دیوار باران‌گیر همانند عایق رطوبتی بام با همان کیفیت فوق‌العاده در آب‌بندی پشت‌بام است، تنها با این تفاوت که فرمولاسیون آن باکمی تغییر قابلیت اجرا بر روی سطوح عمودی را پیداکرده و شکل ظاهری آن بافت نرم‌تری پیداکرده تا ظاهر نمای ساختمان دقیقاً شکل زمانی باشد که نمای ساختمانتان را رنگ‌آمیزی کرده باشید.

کاربرد عایق دیوار نانو اکریلیک بیشتر در شهرهای پر از بارندگی و مرطوب است. حداقل 1000 واحد ساختمان از محصول عایق دیوار نانو اکریلیک برای آب‌بندی نمای بیرونی ویلا، نمای ساختمان، برج و عایق‌بندی دیوار جانبی ساختمان خود استفاده کرده‌اند.

احتمالاً شما هم در هنگام گشت‌وگذار در شهر با دیوارهای ایزوگام شده که باعث زشت شدن نمای ساختمان شده و زیبایی ساختار شهری را از بین برده روبه‌رو شده‌اید. همان‌طور که کاملاً در نمای بیرونی ساختمان‌ها مشهود است استفاده از ایزوگام در نمای بیرونی ساختمان، تمام زیبایی ساختمان را از بین می‌برد. همین ایراد باعث شد حساسیت زیبایی عایق رطوبتی جدید دیوار بالاتر رود. عایق دیوار با ایجاد نمایی مانند رنگ‌بر روی ساختمان در رال رنگی متنوع، علاوه بر آب‌بندی دیوار باعث رنگ‌آمیزی دیوار می‌شود.

عایق دیوار باران‌گیر، قابل‌استفاده به‌عنوان عایق دیوار ویلا، عایق رطوبتی دیوار جانی، عایق رطوبتی دیوار غربی و شرقی ساختمان، عایق رطوبتی دیوارهای مقابل باران، عایق دیوار کنار استخر، عایق دیوار بام و… مورداستفاده قرار می‌گیرد.

عایق دیوار غربی شرقی

عایق کاری استخر

عایق استخر دیگر عایق رطوبتی است که در استخرهای کشاورزی، شنا و پرورش ماهی، مخزن آب، سونا، جکوزی و حتی مخازن فلزی در رنگ‌بندی متنوع تولید و ارائه می‌شوند. این عایق نیز به دلیل داشتن رنگ و جلوه زیبا، باعث شده نیاز به رنگ استخری برطرف شود.
رنگ استخری

عایق کاری سطوح فلزی

عایق رطوبتی ساندویچ پانل محصولی فوق‌العاده باکیفیت است که تولید آن به‌صورت اختصاصی در کارخانه شرکت نانو اکریلیک انجام می‌شود. این محصول مناسب عایق‌کاری سطوح فلزی ازجمله ساندویچ پانل، شیروانی، ورق گالوانیزه، کانکس و… است. فرمولاسیون این‌ محصول جوری تهیه‌شده که انبساط و انقباض سازه به‌هیچ‌عنوان منجر به بلند شدن و کنده شدن عایق از سطح فلزی نمی‌شود.
عایق کاری ساندویچ پانل

عایق رطوبتی پلیمری جدید متناسب با محل اجرا در محصولات مختلف تولید و ارائه می شود. همین امر سبب گردیده محصولی پر کاربرد در زمینه عایق کاری رطوبتی ساختمان باشد.

نظرتون درباره این مقاله رو ثبت کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.