عایق رطوبتی پلیمری

عایق رطوبتی پوششی جهت جلوگیری از ورود و خروج آب از رطوبت ناشی از برف و باران و عایق رطوبتی فشار منفی جلوگیری از ورود آب‌های زیرزمینی به داخل است که در پشت بام، استخر، سرویس بهداشتی، سطح موزاییک، گنبد مساجد، شیروانی، ساندویچ پانل، دیوار، دیواره پارکینگ، چاله آسانسور، روف گاردن و … مورداستفاده قرار می‌گیرد. این عایق جهت جلوگیری از نشتی و خروج آب از استخر و جلوگیری از نفوذ آب از بام به داخل ساختمان کاربرد دارد. عایق رطوبتی، انواع محصولات آب بند من‌جمله موارد ذیل را دارا می‌باشد.

انواع محصولات عایق‌بندی نانو

عایق رطوبتی بام

عایق رطوبتی

عایق رطوبتی، پوشش‌هایی با ترکیبات گوناگون به‌منظور حفاظت در برابر آب و رطوبت است و استفاده از آن در تمام مکان‌هایی که در معرض آب قرار دارند من‌جمله (پشت بام، سرویس بهداشتی و حمام، استخر و نمای ساختمان و …) الزامی است. عایق‌های رطوبتی به دودسته (بر اساس شیوه اجرا و مواد تشکیل‌دهنده) تقسیم می‌گردند. عایق‌های رطوبتی بر اساس شیوه اجرا به دودسته گرم اجرا و سرد اجرا تقسیم می‌شوند. گرم اجرا مانند ایزوگام و قیرگونی و سرد اجرا مخلوط جزء پودری و مایع و اجرای با قلم‌مو و غلتک رنگرزی است. این عایق‌ها بر اساس نوع مواد تشکیل‌دهنده شامل موارد ذیل است: عایق قیر و گونی، عایق ایزوگام، عایق رطوبتی مایع وعایق پلیمری پاششی. عایق رطوبتی نانو اکریلیک از بهترین این عایق هاست که در ذیل به توضیحات پیرامون آن می‌پردازیم.

عایق‌بندی خانه‌ها ازنظر فنی بسیار متفاوت است. مثلاً در کشورهای اروپایی به دلیل اینکه در تمانی سال دارای آب و هوایی سرد هستند تنها نیاز به عایق رطوبتی است ولی در کشوری همانند ایران با چنین شرایط آب هوایی خانه در تابستان باید دارای عایق هوای گرم و در زمستان دارای عایق سرما باشد.

درگذشته پشت‌بام بازارها و خانه‌ها بیشتر کاه‌گل بوده به دلیل اینکه کاه‌گل هم به‌عنوان عایق حرارتی و هم عایق بندی رطوبتی بوده است. بعد از کاه‌گل نوبت به قیرگونی و ایزوگام رسید که هرکدام پس از پیشرفت علم جایگزین محصولات باکیفیت‌تر شدند. امروزه از عایق پلیمری رطوبتی جدید استفاده می‌شود.

عایق رطوبتی پلیمری چیست؟

عایق جدید رطوبتی گونه‌ای عایق مایع آمادهٔ ضد نم و رطوبت برای آب‌بندی پشت‌بام در ساختمان‌ها، استخرها و یا زیر سنگ، کاشی و موزاییک است. عایق کاری رطوبتی پوششی است برای عایق کردن که برای جلوگیری از رخنه و نفوذ آب به کار می‌رود و از فراورده‌های پلیمری ساخته می‌شود. عایق رطوبتی پلیمری، یک پوشش جهت جلوگیری ورود و خروج آب از رطوبت ناشی از برف و باران و آب های زیر زمینی در استخر ها، پشت بام ها، موزائیک، سرویس بهداشتی، روف گاردن، سطوح فلزی، سیمانی و تمامی سطوح ساختمان می‌باشد.

انواع عایق رطوبتی

عایق آب بند پلیمری دارای انواع مختلفی می‌باشد که می‌توان به عایق پلیمری نانو، عایق پایه سیمانی و عایق سفید رطوبت اشاره کرد.

این محصول بر اساس رزین‌های اکریلیک آب پایه با بهترین فرمولاسیون روز دنیا و مواد اولیه آلمان و ترکیه تولید و ارائه می‌گردد. باندهای بین مولکولی عایق پلیمری پیوسته بوده و فاقد فضای آزاد می‌باشد.

عایق پلیمری رطوبتی نانو اکریلیک در زمان بروز صدمات احتمالی در زمان بسیار کوتاه (کمتر از 48 ساعت) قابل ترمیم می‌باشد. به طور کلی هر کجا که محصولات آب بندی سنتی مانند ایزوگام و قیرگونی به کار رفته استفاده می‌شود.

عایق آب بند پلیمری دارای ترکیبات نانو اضافه شده به عایق می‌باشد که استقامت و دوام عایق را افزایش داده است. از مزایای دیگر عایق نانو می‌توان به آب گریز بودن (نماندن آب بر سطح عایق) و غبار گزیر بودن (نرفتن خاک و غبار در بتن عایق) اشاره کرد. عایق نانو رطوبتی خاصیت خود تمیزشوندگی دارند و نیازی به شستشو با مواد شیمیایی را ندارند.

عایق مایع سفید در شرکت نانو اکریلیک به صورت تک جزئی ارائه میگردد. این عایق پلیمری از نظر ظاهری شباهت زیادی به رنگ دارد که پس از خشک شدن و تشکیل پلیمر کاملاً آب بند و به جهت الاستیسیته بالا (کشسانی ۱۰۰%) ترک و پوسته نمی‌گردد و توسط خود فرد قابل اجرا می‌باشد.

عایق رطوبتی پایه سیمانی در به صورت دو جزئی به همراه رزین ارائه میگردد. که با توجه به مساحت مورد نظر با ترکیب رزین و عایق پایه سیمانی و یک دست شدن آن اجرا میگردد.

آب بندی ساختمان

جذب رطوبت مصالح بیشتر از مواد غیرطبیعی دیگر است. مصالح ساختمانی مختلف استفاده شده در نما و بام ساختمان از جمله سیمان، سنگ، سمنت بورد، کاشی، موزاییک، ساندویچ پنل، ورق گالوانیزه، بتن، غیر و…. پس از مدتی قرارگیری در برابر آب یا بارش برف و باران دچارآسیب (شوره زدگی، پوسیدگی، زنگ‌زدگی، ترک، طبله‌شدگی و تخریب) می‌شوند.

همان‌که رطوبت و نم مصالح ساختمانی افزایش یابد در آن قسمت، ساختمان گرمای بیشتری را از خود عبور می‌دهد (به دلیل قابلیت شدید هدایت گرما توسط آب است)، که علاوه برایجاد ظاهری نامناسب سبب نشت رطوبت به  داخل ساختمان می‌شود. این امر نهایتاً منجر به بروز خسارات فراوان مالی و جانی (سقوط سنگ های نما بر سر عابرین و…) می‌شود به همین دلیل از عایق مایع ضد آب استفاده می‌شود.

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص عایق کاری انواع سطوح ساختمان کلیک نمایید.

عایق بندی

قیمت عایق رطوبتی

ایزوگام پوشش مقاومی از پلیمر و رزین‌های صنعتی است که با اجرایی سرد بر بام چسبانده می‌شود و از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری می‌کند. عمر عایق پلیمری رطوبتی حداقل ۳۰ سال است.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت عایق رطوبتی، متعدد هستند، شاید خیلی از افرادی که نیاز به آب‌بندی ساختمان خوددارند، در پی این باشند که هزینه روز عایق مایع نانو چگونه تعیین می‌شود. استفاده از مواد اولیه مناسب و باکیفیت، وجود ضمانت‌نامه کتبی شرکت برای آب‌بندی، آب‌وهوای منطقه‌ای که در آن سکونت دارید و مکانی که آب‌بندی بر روی آن انجام می‌شود، عواملی هستند که بر قیمت عایق نانو رطوبتی مؤثر است.

کاربرد عایق پلیمری

به دلیل وزن سبک و مقاومت بسیار زیاد عایق پلیمری به‌تنهایی جهت آب‌بندی پشت‌بام‌ها، ساندویچ پنل ها، نمای ساختمان، پی ساختمان، ورق گالوانیزه، استخرها، ایرانیت، سرویس‌های بهداشتی، کانال‌های آبیاری، کانال‌ها و اچ وک ها، مخازن آب، تونل‌ها، سردخانه‌ها، سدها، پل‌های هوایی، باند فرودگاه و پارکینگ‌های طبقاتی مورد استفاده است.

آب بند

عایق نانو پلیمری تا ۴۰% نسبت به ایزوگام، در فصل زمستان و تابستان، از اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

مقایسه ایزوگام و عایق پلیمری نانو اکریلیک

عایق رطوبتی پلیمری

 1. چنانچه دمای بیرون ساختمان ۴۸ درجه باشد به لحاظ سطح سفید عایق پلیمری سفید و رفلکس نور دمای داخل ساختمان تا ۲۳ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.
 2. کاهش جذب گرما
 3. کمک به ذوب برف‌ها بدلیل رفلکس نور
 4. قابلیت بازتاب ۸۰% نور خورشید
 5. کاهش میزان استهلاک بنا
 6. سطح یکپارچه و زیبا  –  ترمیم آسان
 7. اجراء سرد و بدون آسیب رساندن به لوله ها ، سیمهای برق و غیره
 8. به لحاظ ارتجاعی بودن این محصول ، تردد بر روی آن منجر به آسیب به آن نمی‌گردد .
 9. در صورت آسیب دیدن عایق پلیمری رطوبت نانو اکریلیک (پارگی، سوراخ شدن) نفوذ آب صرفاٌ در همان نقطه متمرکز میشود که برطرف نمودن این معضل به سهولت انجام میپذیرد.

ایزوگام

 1. چنانچه دمای بیرون ساختمان ۴۸ درجه باشد به لحاظ سطح تیره ایزوگام ، دمای داخل ساختمان ۴۵ درجه سانتیگراد میشود .
 2. به لحاظ وجود ۱۰ % اورلب در مجموع ، ۱۰ % منجر به افزایش پرداحت هزینه مازاد می شود .
 3. در زمستان تردد روی آن منجر به ترک شده و نهایتاٌ منجر به نفوذ آب میگردد.
 4. وزن سنگین آن
 5. اجراء با شعله بوده احتمال آسیب رساندن به سیم‌های برق و لوله ها وجود دارد  .
 6. در صورت آسیب دیدن ایزوگام ( پارگی ، سوراخ شدن ) نفوذ آب در سطوح زیرین رخنه کرده و منجر به آسیب جدی در سطح عمده ای از پشت بام می گردد.
اسکرول به بالا

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.