رنگ نما ساختمان

رنگ نما

شرکت نانو اکریلیک تولیدکننده رنگ نما ساختمان در ایران با بیش از 15 سال سابقه فعال در این زمینه عرضه کننده سالیانه بالغ بر  40 هزار تن متریال رنگ آمیزی نمای ساختمان می‌باشد.

محصولات رنگ نما نانو

رنگ نما

رنگ نما پوششی نهایی مقاوم سیلیکونی است که بر روی نمای بیرونی ساختمان اجرا می‌شود. رنگ‌های بیرون ساختمان نانو اکریلیک به علت غلظت بسیار مناسب برای ایجاد پوشش بافت‌دار یا صاف و صیقلی هستند. رنگ مخصوص نما ترموپلاست نانو اکریلیک با بهترین فرمولاسیون و مواد اولیه آلمان در کارخانه نانو اکریلیک در حال ساخت است.

خاصیت ترموپلاست بودن این محصول عدم پوسته‌شدن ، انعطاف‌پذیری و مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت، اشعه ماوراءبنفش و قابلیت شستشو بسیار آسان از سایر ویژگی‌های آن می‌باشد. از این رنگ به‌عنوان پوشش محافظتی سطوح بتنی، فلزی، سرامیکی، سیمانی، آجری و چوبی در خارج یا داخل ساختمان می‌توان استفاده نمود. دارای ویژگی خود تمیز شوندگی هستند(غبارها و چربی‌ها جذب محصول نمی‌گردد.) و به هنگام شستشو به‌راحتی زدوده می‌شود.

این محصول به‌وسیله حلال آروماتیک رقیق می‌شود و مقاومت شیمیایی بالای آن موجب می‌گردد در هنگام بارش باران اسیدی احتمال خورندگی مواد کم باشد.

مزایا رنگ نما

از ویژگی‌ رنگ مخصوص نما  بیرون ساختمان نانو اکریلیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. قابلیت شستشو
 2. خشک شدن بسیار سریع
 3. استفاده آسان
 4. مقام در برابر رطوبت
 5. ایجاد لایه‌نازک با عمر طولانی
 6. مقاومت سایشی و شیمیایی بالا
 7. سختی و چسبندگی زیاد
 8. مقاوم در برابر نور خورشید
 9. بدون بو
 10. خاصیت کشسانی بالا ( الاستیک )

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص رنگ آمیزی انواع نما ساختمان کلیک نمایید.

رنگ نما

انواع رنگ بیرون ساختمان

رنگ‌های مناسب نمای بیرونی ساختمان نانو بسیار متنوع هستند. از انواع رنگ مخصوص بیرون ساختمان می‌توانیم به رنگ نیم الاستیک، رنگ اکریلیک نما، رنگ تمام الاستیک (فول الاستیک)، رنگ پایه حلالی، رنگ مخصوص مناطق مرطوب، کنیتکس و… اشاره‌کنیم.

علاوه بر رنگ‌های ذکرشده نوعی رنگ مخصوص نما ساختمان شمال کشور هم وجود دارد که با پوشش رنگ و کاربرد عایق آب‌بند برای رنگ‌آمیزی نمای ویلاها استفاده می‌شود که به رنگ عایق دیوار باران‌گیر یا رنگ ضد آب معروف گردیده است.

قیمت رنگ نما

محصولات رنگ بیرون ساختمان در شرکت نانو اکریلیک با در نظر گرفتن کیفیت، پوشش رنگ، ترکیبات و فرمولاسیون به‌کاررفته در این محصولات قیمت آن دارای رنج مختلفی است.

رنگ اکریلیک نما با توجه به پایه آب بودن و امکان تهیه ترکیبات درون فرمولاسیون خود در این فهرست به‌عنوان رنگ نما ارزان شناخته‌شده است.

رنگ تمام الاستیک نما نانو به دلیل فرمولاسیون ویژه و ترکیبات خاص استفاده‌شده درون آن، تماماً از برترین کشورهای صنعتی فعال درزمینهٔ رنگ‌آمیزی نمای ساختمان هستند تهیه و تولید می‌شود. باتوجه‌به کیفیت و دوام بسیار بالای آن دارای قیمت بیشتری در بین محصولات رنگ مخصوص نما ساختمان نانو اکریلیک است.

قیمت محصولات رنگ نما ساختمان با در نظر گرفتن کیفیت، پوشش رنگ، ترکیبات و فرمولاسیون به‌کاررفته در این محصولات دارای رنج مختلفی است. سایر رنگ‌های بیرون ساختمان شرکت نانو اکریلیک در رنج قیمت میان این دو رنگ می‌باشد.

رنگ برای سطوح ساختمانی

در ساختمان‌هایی که در نمای آن از چوب استفاده‌شده است، برای حفظ زیبایی و بافت شیارهای موجود بر روی چوب به‌جای رنگ می‌توانیم از لاک‌ اکریلیک پایه آب، محافظ‌های سیلیکونی پایه آب یا عایق شفاف استفاده کنیم.

این محصولات علاوه بر ایجاد استحکام به چوب نما به سطح نیز زیبایی ویژه‌ای می‌بخشد درصورتی‌که چوب بدون شیار و کار نشده باشد برای افزایش دوام و ماندگاری ابتدا کل سطح را با پرایمر پوشش می‌دهیم.

بهترین رنگ خارجی برای هر ساختمان با توجه به نوع و جنس دیوار انتخاب می‌شود که می‌تواند سیمانی، چوب، آجری، شیروانی و … باشد.

مناسب‌ترین رنگ نمای سیمانی برای ساختمان‌ها استفاده از رنگ مخصوص نما سیمانی است که این محصول رنگ ضد آب نما و غبار گریز است که مقاومت شیمیایی و فیزیکی ساختمان سیمانی را افزایش داده و از نمایان شدن ترک‌خوردگی سطح سیمانی نیز جلوگیری می‌کند.

برای رنگ آمیزی دیوار بیرون ساختمان ابتدا باید سیمان نما کاملاً خشک ، صاف و لیسه‌ای باشد. درصورتی‌که خواهان استفاده از رنگ جدید نما بر روی رنگ‌های پیشین هستید ابتدا پوسیدگی‌ها و بلند شدگی‌های رنگ قبلی را ترمیم و پاک‌کنید.

سپس با استفاده از پرایمر رنگ نما تمام سطح را پوشش دهید. پرایمر نما بانفوذ بر عمق سطح سیمانی ساختمان باعث چسبندگی بیشتر رنگ به سطح سیمانی و کاهش میزان مصرف رنگ برجسته‌نما می‌شود.درنهایت رنگ ساختمان مخصوص نمای سیمانی را در دو مرحله بر روی سطح اجرا می‌شود.

رنگ نمای شیروانی مخصوص رنگ آمیزی ورق های فلزی از جمله شیروانی، ورق گالوانیزه، ساندویچ پانل و… می باشد.

به دلیل جنس فلزی یا سفالی شیروانی‌ها و استفاده از شیروانی در مناطق پر بارندگی، نوع رنگ مناسب شیروانی و سطوح فلزی فرمولاسیون متفاوتی نسبت به رنگ معمولی  نما دارد.

انبساط و نقباض فراوان، بارش فوق العاده بالا، جلوگیری از از زنگ زدگی و خوردگی ورق های شیروانی از مهم ترین ویژگی های رنگ نمای شیروانی نانو اکریلیک به شمار می‌آید.

رنگ نیم الاسیک و تمام الاسیک ازلحاظ آب‌بندی، مقاومت در برابر رطوبت و اشعه، خشک شدن، طول عمر عملکردی همانند هم دارند و تنها تفاوت و ویژگی شگفت‌انگیز رنگ تمام الاستیک خاصیت کشسانی این رنگ در مقایسه با سایر رنگ‌ها است.

جدیدترین رنگ نما ساختمان در حال حاضر که به رنگ فول الاستیک مشهور است که با بیش از دو برابر خاصیت کشسانی این امکان را فراهم می‌کند که در صورت نشت ساختمان یا ترک‌خوردگی سطح، ترک را کاملاً پوشش دهد. البته می‌توان به وزن بسیار سبک این رنگ نیز اشاره کرد که بهترین رنگ برای نما برج‌ و ساختمان‌های بلند می‌باشد.

رنگ نما در تهران

نکات پیش از اجرا رنگ بیرون ساختمان

برای اجرای رنگ نما بیرون ساختمان ابتدا باید شرایط لازم و مناسب برای زیربنا را فراهم شود.

 • چنانچه بر روی سطح سیمان یا بتن شوره‌زدگی وجود داشت قبل از اعمال رنگ باید برطرف گردد.
 • قبل از اجرا رنگ نما بر روی سطوح باید از پرایمر نفوذگر برای افزایش چسبندگی و نفوذ رنگ به داخل سیمان استفاده کرد.
 • کلیه رنگ‌ها را قبل از استفاده خوب به هم بزنید ( حداقل ۵ دقیقه تا زمانی که رقیق شود ).
 • درصورتی‌که احتمال می‌دهید تا چند ساعت آینده احتمال بارش باران وجود دارد از اعمال رنگ بر روی سطح خودداری فرمایید.
 • در صورت ریخته شدن رنگ بر روی لباس بلافاصله با آب گرم و صابون آن را شستشو دهید.
 • از یخ‌زدگی و قرارداد رنگ‌ها در مکان‌های بسیار سرد جلوگیری کنید.
 • اگر به‌تازگی نما زیر کار سیمان یا بتن ، ۳۰ روز زمان برای خشک شدن و آماده‌سازی آن لازم است در غیر این صورت رنگ پس از مدتی پوست‌پوست می‌شود .
 • درصورتی‌که جو محیطی بنا دارای آب‌وهوای مرطوب باشد (مانند مناطق شمالی و جنوبی کشور ) توصیه می‌شود از رنگ مخصوص مناطق مرطوب استفاده نمایید.
 • درصورتی‌که سطح به چربی، روغن، گریس و …آغشته شده باشد به‌وسیله حلال مناسب باید پاک‌سازی گردد.
 •  در صورت وجود غبار و کثیفی حتماً با دستگاه واترجت (پاشش قوی آب بدون هوا) نما شستشو داده شود
 •  چنانچه بر روی سطح سیمان یا بتن شوره‌زدگی وجود داشت قبل از اعمال رنگ باید برطرف گردد.

میزان غلظت رنگ مخصوص بیرون نما ساختمان محصول شرکت نانو اکریلیک

اسکرول به بالا

دریافت مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان در خصوص محصولات، کیفیت، اجرا، آموزش، ضمانت و… لطفا شماره تماس خود را وارد نمایید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.